FENOMEN FM
En Hit,En Yeni,En Popüler
 
 uğur (ankara) ,   emel sayından hep banayı çalarmısınız lütfen radyonuzun baştan beri takipçisiyim...          |           mihriban (ankara) ,   meraba iyi yayınlar emrahtan dos aradım çalarsanız sevinirim.....          |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Uluslararası D-Marin Müzik Festivali 20 Ağustos’ta başlıyor

 

Bodrum Kalesi’nde gün batımını klasik müzik eşliğinde seyretmek, Ege’nin mavi sularında serinledikten sonra dünyanın yetenekli ellerinden Çaykovski dinlemek ve çocuğunuzla klasik müzik atölyelerine katılmak istemez misiniz?

Bodrum Kalesi’nde gün batımını klasik müzik eşliğinde seyretmek, Ege’nin mavi sularında serinledikten sonra dünyanın yetenekli ellerinden Çaykovski dinlemek ve çocuğunuzla klasik müzik atölyelerine katılmak istemez misiniz? O halde yazlık planlarınızı 20 Ağustos’ta başlayacak Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’ne göre yapın!

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nde sahne alacak isimler açıklandığından beri klasik müzik sevenler tatil planlarını Bodrum’a doğru kaydırdı. Konser biletleri de gittikçe azaldı...

Bu yıl 12’ncisi düzenlenecek festival İstanbul’daki festivalin bir uzantısı, hatta yazlığı gibi. Bodrum’un yerlisi kadar dışarıdan da epey insan bu konserler için geliyor. İlgi çok olunca 6 günlük festivali 8 güne de çıkardılar, üstelik diğer festivaller günlerini azaltırken... Yenilikler neler, diğer festivallerden farkı nedir, Pozitif’in kurucularından Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali komitesinden Cem Yegül anlattı.

 

Pozitif’in kurucularından Cem Yegül

 

Pozitif’in kurucularından Cem Yegül

 

 

 

Sizce bu kadar etkili ilerleyebilen uzun soluklu festival olmasının ardında ne var?

Bodrum’da klasik müzik tutkunu büyük bir kitle var. Ayrıca marinada gerçekleşen ilk ve tek festival olması, önemli isimleri zengin repertuarlarla ağırlaması, gün batımı konserleri gibi özel etkinliklere sahip olması da etkili unsurlar. Biz, Pozitif olarak sanatsal programlama ve planlamasını üstlendik. Geçen yılki sabah konserleri ve Bodrum Kale konserleri gibi farklılık yaratan içerikleri bu yıl birkaç adım daha öteye taşıyor, sanatın birden fazla dalını klasik müzik çatısı altında bir araya getiriyoruz.

Bu yılki etkinlik epey derin ve müzikseverler tarafından merakla bekleniyor. Etkinlik boyunca katılımcılar neler yakalayacak?

Bu yıl hem süreyi hem de etkinlik çeşitliliğini ve sayısını çoğaltıyoruz. Dinleyiciler için Bodrum Kale konserleri, D-Marin Amfi Tiyatro’da gün batımı ve bu yıl ilk defa bir Mindos Kapısı konseri de düzenliyoruz. Ek olarak da Cinemarine Turgutreis’te klasik müzik konseptli açık hava film gösterimleri, müzik eşliğinde yemek atölyeleri, Eklisia Kilisesi’nde karma bir sergi, masal dinletileri ve çocuk atölyeleri hazırladık. Festivali Bodrum’un farklı bölgelerine götürüyoruz.

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali her yıl çıtayı yükseltiyor. Genç müzisyenlere de el uzatıyor. Bu festivalin bir de misyon sırtlandığını düşünebiliriz sanırım.

Genç ve olağanüstü yeteneğe sahip sanatçıları festival programına dahil etmek bizim için bir amaç ve bu festival yeni yeteneklerin hepimize ilham vermesi için büyük bir platform. Fazıl Say’a eşlik edecek, kendisinin yıllardır desteklediği Dorukhan Doruk, Iraz Yıldız, Berfin Aksu gibi gurur verici genç müzisyenlerimiz ve Seda Taşpınar, Gülcan Burcu Değirmenci, Uğur Okay gibi başarılı şan sanatçılarımız var. Sabah ve gün batımı konserlerinde Ferhat Can Büyük, Cansın Kara, Emre Engin ve Oxana Shevchenko, Ayşe Şenoğul da genç ve değerli sanatçılarımız. Tüm bu isimler yeni yetişecek müzisyenlere ve müzikseverlere yol gösterecek. Ayrıca Doğuş Grubu’nun devam ettirdiği üzere festivalin bir de sosyal sorumluluk misyonu var. Bu yıl da tabii bu değişmeyecek ve festival geliri çeşitli vakıf ve derneklere bağışlanacak.

 
Tarih       : 05 Mayıs 2019
 
 
 

DJ İstek Paneli Girişi

                                    

                Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved | Copyright © 2023                                      

 

 

rt.png (35×20)RadyoSitesiKur